Irodalmi feladatok pisa formátumban. Feladatok a tanulók funkcionális olvasási képességének fejlesztésére a nemzetközi PISA program szerint
Kudarbekova Zulfija Tuzemovna.
Észak-Kazahsztán régió elnevezett G. Musrepov KSU "Stavropol Középiskola".
Orosz nyelv és irodalom tanár.
Az óra célja: olvasási kompetencia kialakítása a tanulók körében; tanulja meg a szöveget fejlődési szempontból elemezni funkcionális műveltség.
Az óra céljai:
1. szövegfejtő, jelentés- és tartalomfeltáró képesség fejlesztése;
2.információkinyerési, értelmezési, elemzési képesség fejlesztése;
3. nevelés az olvasásból származó élettapasztalat megszerzésére, az ember és a természet kapcsolatának problémájának azonosítására. A természet iránti gondoskodó hozzáállás elősegítése.
Az óra típusa:új témát tanulni
Az óra típusa: műhelylecke
Módszerek és technikák: aktív formák munka
Várható eredmény:
- megtanulják igazolni álláspontjukat a korábban ismert információk és a szövegből származó információk alapján; kapcsolja össze a szövegben található információkat saját tapasztalataival; megtalálni az adott információt a szövegben;
Keressen olyan adatot a szövegben, amely egy bizonyos elképzelést illusztrál;
használja fel a szövegből származó információkat álláspontja alátámasztására;
Tényanyag felkutatása – alapvetően megkérdezni, hogy ki (mit)? Ahol? Amikor? mit csináltál?
Az óra felépítése:
1.Szervező pillanat
2. Motivációs órakezdés. Cél kitűzése.
3. Az ismeretek frissítésének szakasza.
4.Az ismeretszerzés szakasza.
5.A tudás megszilárdításának szakasza
6. Reflexió.
7. Óra összefoglalója. D\Z
Tényleg befagy holnap a tenger?
A madarak elhallgatnak, a fenyők megfagynak?
A hajnal nem tud többé felkelni,
És az ég megkérdezi: tényleg túl késő?
N. Dobronravov
Az órák alatt
A tanár köszöntése: Sziasztok srácok. Ahhoz, hogy az óránk érdekes és eredményes legyen, érdemes-e csoportokra osztanunk?
Együttműködési környezet kialakítása:
„Kép készítés” technika (a tanulók egy orrszarvúról, zsiráfról, baobabfáról, tóról, Afrika térképének körvonaláról választanak képeket). Az eredmény egy kép: Afrika, tó, körül: baobab, orrszarvú, zsiráf.
(Ne feledje a csoportban végzett munka szabályait: ne szóljon közbe, tartsa tiszteletben barátja véleményét, tartsa be a szabályokat, találjon közösen megoldást a problémára)
Tanár: Kérdés csoportoknak: Miről fogunk ma beszélni az órán? (Afrikáról, növény- és állatvilágról...)
Tanár: a leckénk problémájának tisztázásához forduljunk az epigráfhoz (az epigráf olvasása)
Hogyan érti az epigráf jelentését? Milyen problémát érintünk ebben a leckében? (ökológiai témák)
U.: A világközösséget aggasztják a szárazföldi víztestek – tengerek és tavak – kiszáradásával és pusztulásával járó problémák. Van egy UNESCO-projekt, amely a három legnagyobb veszélyeztetett tenger - az Aral-, a Holt- és a Csád-tó (Afrika közepén) - megmentésére irányul. E tározók kiszáradását az ENSZ globális szinten környezeti katasztrófának minősíti. Óránk témája: „A bújócskát játszó tó”
Előadás a lecke témájában (az előadás a Csád-tóról mesél, és képeket mutat be a növény- és állatvilágról)
Tanár megnyitó beszéde:
U: A diák nem tartalmaz minden információt a tóval kapcsolatban. Azt javaslom, hogy dolgozzon a szöveggel, és vonjon ki további információkat
Fő rész. Információs és működési szakasz.
A „Csád – Közép-Afrika-tó” szöveggel dolgozunk
Gyakorlat– elemezni a szöveget, válaszolni a szöveggel kapcsolatos kérdésekre.
Útmutató a feladat elvégzéséhez
Az „én-te-mi” stratégiát alkalmazzák»
A munka szakaszai:
- A tanulók önállóan gondolkodnak egy problémán vagy kérdésen (5 perc).
- A tanulók eszmét cserélnek egy partnerrel (2 perc).
- Egy tanulópár megosztja gondolatait a csoport másik párjával (2 perc).
- A tanulók csoportban megbeszélik és felkészülnek álláspontjuk bemutatására, előadót választanak (2 perc).
Csád – Közép-Afrika-tó
A tó tektonikus mélyedésben található. Évmilliók során az alföldet üledék és víz töltötte meg. Az éghajlat megváltozott, melegebb lett, a vízfelület fokozatosan csökkent.
A tó vízszintjének folyamatos (húsz-harmincévenkénti) ingadozása ellenére továbbra is Csád az egyetlen nagy víztest Közép-Afrikában. Emiatt a tónak nincsenek világos körvonalai, esetenként 26 ezer km 2 -re nő, és a tizenkettedik legnagyobb a világon, néha az eredeti méretének 1/10-ére zsugorodik. A természetes okok mellett emberi okok is vannak: a tavat tápláló legnagyobb folyó, a Shari folyó partjainak lakói túl sok folyóvizet vesznek fel öntözésre, ami máris a tó területének jelentős csökkenéséhez vezetett. a tó. Ráadásul a tó feneke folyamatosan emelkedik, mivel iszap, homok és tavi iszap rétegezik rá.
A Csád-tó számos állatfaj otthona. Vándormadarak milliói, köztük flamingók és pelikánok sereglenek ide Európából és Nyugat-Ázsiából. Csád állatvilága különösen bőséges a nyári-őszi időszakban, amikor a déli és délkeleti szavannákat buja növényzet borítja, a magas füvek felett pedig az akácok és baobabok zöld koronája látható.
A partokon és a környéken élő 30 millió ember élete függ a Csád-tó létezésétől. De maga a tó élete is veszélyben van. A víz emelkedésére és süllyedésére vonatkozó statisztikák azt mutatják, hogy a XX. szintje soha nem érte el az elmúlt évszázadokban feljegyzett magasságokat. Ha a Csád-tó valóban eltűnik, a következmények ijesztőek lesznek...
Kérdések és feladatok
1
- Ez a szöveg a Csád-tóról szól
- 2
jobb | rossz | nincs információ a szövegben | ||
1 | ||||
2 | A tó körvonalai világosak | |||
3 | ||||
4 | A Shari folyó táplálja a Csád-tavat | |||
5 | ||||
6 | ||||
7 | ||||
8 |
- A tó feneke folyamatosan emelkedik, mivel... ______________________________________________________________________________________________________________________________
- A Csád-tó számos állatfaj otthona:____________________________________________________________________________________________________________________
- Határozza meg az alárendelő kapcsolat típusát a kifejezésekben, ha:
A megállapodás az 1
A menedzsment a 2
A szomszédság 3
- Töltse ki a javaslatot.
Ha a Csád-tó eltűnik, annak súlyos következményei lesznek: ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
- Vannak hasonló környezeti problémák Kazahsztánban? Nevezd meg őket.______________________________________________________________________________________________________________
- Írjon arról, hogyan segítheti a természetet.____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Húz
1g. Munka bemutatása
2g. Tegyen fel kérdéseket az előadóknak
3 gr. Válaszoljon az előadók kérdéseire
4gr. Értékelje a válaszokat (a téma feltárása, hozzáférhetőség, érvelés, érzelmesség)
Válaszok ellenőrzése billentyűvel (diákon)
Kérdések és feladatok
1 .Miről szól ez a szöveg, válaszd ki a helyes választ:
- Ez a szöveg a Csád-tóról szól
- Ez a szöveg egy környezeti katasztrófáról szól
- Ez egy szöveg Afrika állatvilágáról
- 2 . Helyezze a v ikont a megfelelő oszlopba (igaz/hamis/nincs információ a szövegben)
jobb | rossz | nincs információ a szövegben | ||
1 | A tó tektonikus mélyedésben található | v | ||
2 | A tó körvonalai világosak | v | ||
3 | A tó feneke folyamatosan emelkedik | v | ||
4 | A Shari folyó táplálja a Csád-tavat | v | ||
5 | 20 millió ember él a tóparton | v | ||
6 | A víz hőmérséklete a tóban eléri a +15 Celsius fokot | v | ||
7 | Vándormadarak milliói nyüzsögnek ide, köztük flamingók és pelikánok | v | ||
8 | A datolyapálmák zöld koronája látható a magas füvek felett. | v |
- Folytassa a mondatokat a szövegből származó információk, a szövegből származó képek és más leckéken vagy más forrásokból szerzett ismeretek felhasználásával.
- A tó feneke folyamatosan emelkedik, mint ...iszapot, homokot és tavi iszapot rétegeznek rá.
- A Csád-tó számos állatfaj otthona: orrszarvúk, antilopok, zsiráfok, zebrák, vízilovak...
- Határozza meg az alárendelt kapcsolat típusát kifejezésekben, ha:
A megállapodás az 1
A menedzsment a 2
A szomszédság 3
Csoportosan vonja le a következtetést: milyen környezeti problémák körvonalazódnak a szövegben?? (tanulók válaszai)
Reflektív-értékelő szakasz:
Fejezd be a mondatot
- A mai nap új volt számomra...
- Érdekes volt számomra…
- erre szükségem lesz...
- Magamat tanítottam...
Osztályozás:
Értékelje a csoport munkáját. (A csoport tagjai beszélnek és értékelik csoportjukat).
Házi feladat: Írjon esszét a következő témában: Hogyan segíthetek a természetnek?
Franciaország gyengén teljesít a PISA-rangsorban. Az ország az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) listáján a középmezőnyben található, a francia iskolások eredményei pedig különösen nem lenyűgözőek matematikából.
Íme öt az iskolásoknak adott ötven matematikai feladat közül.
A zuzmó növekedése
A globális felmelegedés egyik következménye egyes gleccserek jegének olvadása. Tizenkét év után eltűnik a jég, és apró növények – zuzmók – jelennek meg a sziklákon. Ahogy a zuzmók nőnek, köröket alkotnak. A kör átmérője és a zuzmó kora közötti kapcsolatot megközelítőleg a következő képlet határozza meg:
ahol a zuzmó átmérője milliméterben és a jég elolvadása óta eltelt évek száma.
1.
A képlet segítségével számítsa ki a zuzmó átmérőjét 16 évvel a jég elolvadása után.
2.
Egy év alatt a zuzmó átmérője 42 milliméter volt. Hány éve olvadt el a jég ezen a helyen? Adj megoldást.
1. Alkalmazzuk a képletet, azaz:
16 év után a zuzmó átmérője 14 mm lesz.
2. Ugyanaz a képlet
48 év után a zuzmó eléri a 42 mm átmérőt.
Pizza ára
Egy pizzériában két azonos vastagságú, de különböző méretű kerek pizzát szolgálnak fel. A kisebbik átmérője 30 cm, ára 30 pénz. A nagy 40 cm átmérőjű és 40 pénzbe kerül. A két pizza közül melyiket érdemesebb megvenni? Adja meg az érvelését.
A két pizza vastagsága megegyezik, ezért számítsuk ki mindegyik pizza területét, feltételezve, hogy szabályos kör. A kör területét a képlet határozza meg
(ahol egy állandó és a kör sugara, azaz átmérőjének fele). Így két adott pizzára
cm,
cm.
Határozzuk meg minden pizza 1 cm felületének költségét.
Egy 30 cm-es pizzánál pénz/cm,
Egy 40 cm-es pizzánál pénz/cm.
A 40 cm átmérőjű pizza vásárlása jövedelmezőbb.
Lopás
Az egyik tévécsatornán egy riporter megmutatta ezt a grafikont, és azt mondta: „A grafikon azt mutatja, hogy 1998 és 1999 között meredeken nőtt a lopások száma.” Ön szerint a riporter kijelentése helyesen értelmezi ezt a táblázatot? Válaszát indokolja.
A grafikon léptéke félrevezető. Az az állítás, hogy megnőtt a lopások száma, első ránézésre jogos. A függőleges tengely azonban csak az 500 és 520 közötti részt mutatja. Ezért az 1998-as 507 lopás és az 1999-es 516 lopás közötti különbség ennél sokkal nagyobbnak tűnik. Ha a grafikont teljes egészében ábrázoljuk, a különbség sokkal kevésbé lesz észrevehető. Ami teljesen logikus, hiszen a lopások számának növekedése valójában
Űrrepülés
A Mir űrállomás 15 évig állt pályán, és az űrben töltött élettartama során hozzávetőleg 86 500 alkalommal kerülte meg a Földet. Egy űrhajós leghosszabb tartózkodási ideje a Mir állomáson körülbelül 680 napig tartott.
Hányszor repült körbe az űrhajós a Föld körül?
A. 110
B. 1100
C. 11000
D. 110000
Nézzük meg, hány nap alatt repült a Mir állomás a Föld körül. év = napok; évek napok napok pályán. Az állapot szerint 15 év alatt az állomás 86 500-szor repült körbe a Föld körül, ami napi egy fordulat. Az űrhajós, aki 680 napot töltött az állomáson, a Föld körül keringett
Világítótorony
A világítótorony egy lámpás torony a tetején, amely segít a hajóknak éjszaka tájékozódni a part közelében.
A világítótorony szabályos sorrendben bocsát ki fényjeleket. Minden jeladónak saját jelsorozata van. Az alábbi ábra egy jeladó jelsorozatát mutatja. A fényvillanások váltakoznak a sötétség időszakaival. Ez egy szabályos sorozat. Egy idő után a sorozat megismétlődik. Azt az időt, amely alatt a sorozat befejeződik, mielőtt elkezdené ismételni önmagát, periódusnak nevezzük. Ha megtalálja a sorozat periódusát, könnyen megszerkeszthet egy áramkört másodpercek, percek vagy akár órák időtartamára.
Az alábbi periódusok közül melyik felelhet meg ennek a jeladónak a sorozatának?
A. 2 másodperc
B. 3 másodperc
C. 5 másodperc
D. 12 másodperc
Hány másodperc alatt ad ki fényjeleket a jelzőfény egy perc alatt?
A. 4
B. 12
C. 20
D. 24
Az alábbi rácson ábrázolja a fényjelek lehetséges sorozatát egy jelzőfénytől, amely percenként 30 másodpercig világít. A sorozat időtartamának hat másodpercnek kell lennie.
1. A periódus két azonos esemény között eltelt idő. Íme a sorrend: a zseblámpa két másodpercre kikapcsol, 1 másodpercre be, 1 másodpercre kikapcsol, 1 másodpercre be. Vagy 5 másodperces időtartamra.
2. A beacon periódusa 5 másodperc, tehát a jelzőfény be- és kikapcsolási sorrendje percenként 12-szer () megismétlődik. Minden periódusban a jelzőfény 2 másodpercig ég, egy percben másodpercek lesznek.
A jelzőfény periódusának 6 másodpercnek kell lennie, és a jelzőfénynek percenként 30 másodpercet kell égnie.
Az egyik lehetséges válasz a 3 sötét másodperc és a 3 világos másodperc közötti váltakozás. Az időtartam 6 másodperc, egy percen belül a jelzőfény 30 másodpercig ég.
1.opció
1. számú feladat.
Szervezetünk jó formában tartásának egyik fontos összetevője a szükséges mennyiségű vitamin és ásványi anyag fogyasztása. Tavasszal az immunitás gyengülése érezhető. A vashiány súlyos következményekkel jár: a motoros készségek lassú fejlődése, koordinációs zavar, lassú beszédfejlődés, valamint a szervezet vashiánya vérszegénység kialakulásához vezet.
Hétfőn az iskolai menza menüje ebédre: hajdina zabkása (200 g) szelettel (100 g) és karfiol salátával (100 g), kedden pedig májpalacsinta (150 g) céklás aszalt szilva salátával (100 g) ). Melyik napon kapta meg a napi vasszükségletét ebéd elfogyasztása után? Melyik napon vegyen fel vastartalmú ételeket az étlapjába?
2. feladat
3. feladat
Elena Ivanovna rendszeresen vásárolt cipőt fiának, és az ECCO márka mellett döntött. Az „ECCO” márka tavaszi lábbelikollekciójának kiárusításán pláza A „MART” 25% kedvezményt kínált a fiúk cipőire 19 900 tenge kezdeti költséggel, a lamoda.kz webhely pedig 15% és 55% közötti kedvezményt kínál az „ECCO” márka összes cipőjére. Tudja meg, melyik a legjövedelmezőbb módja a csizma vásárlásának.
4. számú probléma
A gyerekeknek azonos ajándékok elkészítéséhez 90 tábla csokit, 150 almát és 210 cukorkát vásároltunk. Mennyi egyforma ajándék készíthető a legtöbben?
5. számú probléma
Az üdülési kedvezmények melyik változata jövedelmezőbb a vásárló számára? Először is: ha az üzlet először 20%-kal csökkenti egy termék árát, akkor az új árat 30%-kal csökkenti. Vagy a második lehetőség: az üzlet azonnal 50%-kal csökkenti az árat. Válaszát indokolja.
6. számú probléma
A háromszög oldalai egyenlőek A-val, B-vel és C-vel. Melyik igaz az alábbi állítások közül:
A) C mínusz B mindig egyenlő A-val.
B) C mínusz B mindig nagyobb, mint A.
B) C mínusz B mindig kisebb, mint A.
D) Egyik lehetőség sem helyes.
7. probléma
A) 2 x 6 x 36
B) 2 x 15 x 16
B) 12 x 8 x 5
D) 3 x 32 x 5
D) 3 x 4 x 40
8. számú probléma
A folyó két partján, egymással szemben pálmafa nő. Az egyik magassága 20 méter, a másik 30 méter. A pálmafák tövei közötti távolság 50 méter. Minden pálmafa tetején egy madár ül. Egy hal jelent meg a felszínen a folyó pálmafái között. Mindkét madár egyszerre rohant a hal felé azonos sebességgel, és egyszerre repült fel hozzá. A magasabb tenyér tövétől milyen távolságra jelentek meg a halak?
9. számú probléma
VERSENYAUTÓ SEBESSÉGE
A grafikonon látható, hogyan változott a versenyautó sebessége, amikor a második kört egy három kilométeres körpályán haladta meg emelkedők és ereszkedések nélkül.
1. kérdés: VERSENYAUTÓ SEBESSÉGE
Körülbelül mekkora a távolság a rajtvonaltól a pálya leghosszabb egyenes szakaszának kezdetéig?
Sebesség Versenyautó sebessége 3 km hosszú pályán
(a második kör áthaladásakor)
2. kérdés: VERSENYAUTÓ SEBESSÉGE
A pálya melyik pontján volt a leglassabb az autó sebessége a második körben?
A rajtvonalnál.
Körülbelül a 0,8 km-nél.
Körülbelül az 1,3 km-nél.
Körülbelül az útvonal közepén.
3. kérdés: VERSENYAUTÓ SEBESSÉGE
Mit tud mondani az autó sebességéről a 2,6 km és 2,8 km jelzések közötti pálya mellett?
Az autó sebessége állandó maradt.
Az autó sebessége nőtt.
Az autó sebessége csökkent.
Ebből a grafikonból lehetetlen meghatározni a gép sebességének változását.
4. kérdés: VERSENYAUTÓ SEBESSÉGE
Az alábbiakban öt különböző alakú versenypálya látható:
Ezen pályák közül melyiken vezették azt a versenyautót, amelynek sebességgrafikonját korábban mutattuk?
S - startvonal
10. számú probléma ÁRFOLYAM
A szingapúri Mei-Ling cserediákként készült 3 hónapra utazni Dél-Afrika. Néhány szingapúri dollárt (SGD) kellett dél-afrikai randokra (ZAR) váltania.
1. KÉRDÉS.
Mei-Ling megtudta, hogy a szingapúri dollár és a dél-afrikai rand közötti árfolyam:
Mei-Ling ezen az árfolyamon 3000 szingapúri dollárt váltott dél-afrikai randokra. Hány dél-afrikai randot kapott Mei-Ling?
2. KÉRDÉS.
Miután 3 hónap után visszatért Szingapúrba, Mei-Lingnek 3900 ZAR maradt. Újra kicserélte őket szingapúri dollárra, és észrevette, hogy az árfolyam a következőképpen változott: 1 SGD = 4,0 ZAR
Mennyi pénzt kapott Mei-Ling szingapúri dollárban?
Válasz:................................................ .....
3. KÉRDÉS
Az elmúlt 3 hónapban az árfolyam változott, 4,2 helyett 4,0 ZAR lett 1 SGD.
Az árfolyam 4,2 ZAR helyett 4,0 ZAR volt a javára
Mei-Ling, mikor cserélte újra a dél-afrikai randokat szingapúri dollárra? Írj magyarázatot a válaszodra.
11. számú problémaRABLÁS
Egy televíziós adásban egy újságíró a következő ábrát mutatta, és azt mondta:
„A diagram azt mutatja, hogy a rablások száma meredeken nőtt 1999-ben 1998-hoz képest.”
KÉRDÉS.
Ön szerint az újságíró helyes következtetést vont le a táblázat alapján? Írj magyarázatot a válaszodra.
12. számú feladatGördeszka
Sergey nagy rajongója a gördeszkázásnak. Gyakran elmegy a Sportboltba, hogy megtudja bizonyos áruk árait.
Ebben az üzletben vásárolhat egy teljesen összeszerelt gördeszkát. De vásárolhat egy platformot, egy 4 kerék készletet, egy 2 keréktartót, valamint egy fém és gumi készletet alkatrészekés építsd meg saját gördeszkáját.
Ezen termékek bolti árait a táblázat tartalmazza:
Termék | Ára zedben (valuta egység) | |
Összeszerelt gördeszka | |
|
Felület | |
|
Egy készlet 4 kerék | |
|
Egy készlet 2 db keréktartóból | ||
Egy készlet fém és gumi gördeszka alkatrészek (csapágyak, gumi távtartók, csavarok és anyák) | |
Gördeszka
1. KÉRDÉS.
Szergej saját gördeszkát akar építeni. Melyik legalacsonyabb árés mi a legmagasabb ár, amit ebben az üzletben fizethetsz a gördeszka összes alkatrészéért?
(a) Minimális ár zedben: .................... (b) Maximális ár zedben:. ..................
2. KÉRDÉS.
Az üzlet három közül választhat különféle típusok táblák, két különböző kerékkészlet, két különböző fém és gumi alkatrészkészlet. Csak egy keréktartó készlet közül választhat.
Hány különböző gördeszkát tud Szergej összeállítani a javasolt alkatrészekből?
3. KÉRDÉS
Szergejnek 120 zedje van, és a legdrágább gördeszkát akarja megépíteni, amit ennyi pénzből megengedhet magának. Mennyi pénzt költhet a gördeszka mind a 4 részére?
Gördeszka alkatrészek | Pénzösszeg (zedben) |
Felület | |
Keréktartók | |
Fém és gumi alkatrészek |
Rögzítse az eredményeket egy táblázatban
13. számú feladat Kocka
Kérdés: KOCKÁK
A képen 6 kocka látható, a betűk jelzik A előtt f. Mindegyikre a következő szabály érvényes:
a kocka bármely két szemközti oldalán ábrázolt körök összege mindig héttel egyenlő.
A táblázat minden cellájába írja be a benne szereplő körök számát alsó a megfelelő kocka lapjai. a) b) c)
14. számú feladat Háztartási hulladék
A környezetvédelmi házi feladathoz a tanulók információkat gyűjtöttek arról, hogy mennyi időbe telik az emberek által kidobott bizonyos típusú háztartási hulladékok lebontása.
HáztartásPazarlás | Időbomlás |
Banánhéj | |
Karton dobozok | |
Rágógumi | |
Néhány nap |
|
Polisztirol poharak | Több mint 100 éve |
Egy tanuló ezeket az adatokat oszlopdiagramban szeretné ábrázolni.
Kérdés:
Hozd egy az oka annak, hogy az oszlopdiagram miért nem alkalmas ezen adatok ábrázolására.
15. számú feladat
Keresse meg az egyetlen lehetséges utat az egyik felső cellától az alsó cellák bármelyikéhez. Csak olyan cellákra léphet, amelyek száma osztható 7-tel. Átlósan nem mozoghat.
|
16. számú feladat
Bármilyen aritmetikai művelettel állítsa be a 100-as számot öt ötből. Három lehetséges megoldás lehet
17. probléma
A férj és a feleség együtt sétálnak a hipermarketből, és mindegyikük több szatyor élelmiszert visz magával. A férj azt mondja: "Ha elveszek tőled egy csomagot, akkor 2-szer több lesz belőle, mint neked. Ha pedig egy csomagot veszel el tőlem, akkor mindenkinek ugyanannyi csomag lesz." Hány csomagot visz egy ember?
18. számú feladat
Pulykák és kecskék rohangálnak a gazda udvarán. Összesen 20 fejük és 52 lábuk van. Hány pulyka és hány kecske rohangál a farmon?
19. feladat Földrajz tesztek
Igor iskolájában egy földrajztanár teszteket ajánl a tanulóknak, és minden tesztet 100 pontból pontoz. Igor átlagpontszáma az első négy teszten 60 pont. Az ötödik teszt szerint ő 80 pontot kapott.
Kérdés: Mennyi Igor átlagjegye öt földrajzvizsgán?
Átlagos értékelés: ...................................
20. számú feladat
A városban van egy tavacska. Az egyik cső 4 óra, a második 8 óra, a harmadik 24 óra alatt tölti meg. Mennyi idő alatt telik meg a tó, ha egyszerre 3 csövet nyitnak ki?
"2. lehetőség Pisa"
2. lehetőség
1. számú feladat
Dunno és Gunka úgy döntöttek, hogy elmennek a moziba, és meghívják magukkal Knopocskát. Tanulmányozza át a mozibeosztást és a barátok e heti terveit, és döntse el, melyik filmre mehetnek együtt, a táblázat alatti feltételek betartásával.
Igazi mókus
Rio 2
A szépség és a Szörnyeteg
Egyszer volt az erdőben
Ollie és a kalózok kincse
Mennydörgés a macska és az elvarázsolt ház
Kumba
The Amazing Spider-Man: High Voltage
2. számú probléma
3 tonna krumplit hoztak a zöldséges boltba. A válogatás során 120 kg hulladék volt, a többi burgonyát egyforma zsákokba rakták és 3 üzletbe küldték: az elsőbe 300 zsák, a másodikba 320 zsák, a harmadikba pedig 340 zsák. Hány kilogramm burgonyát küldtek az egyes boltokba?
3. probléma
Három jelölt indult a város polgármesteri posztjáért: Alekszejev, Boriszov és Volodin. A választások során 1,5-szer kevesebb szavazatot adtak Volodinra, mint Alekszejevre, és Boriszovra - 4-szer többet, mint Alekszejevre és Volodinra együtt. A szavazók hány százaléka szavazott a győztesre?
4. számú probléma
Mindenféle eszköz nélkül keresse meg az alábbi példákból azt, amelynek eredménye (a számok szorzata) eltér a többitől.
A) 2 x 6 x 36
B) 2 x 15 x 16
B) 12 x 8 x 5
D) 3 x 32 x 5
D) 3 x 4 x 40
5. számú probléma
Egy vonat 40 km/h sebességgel indult el az 1. számú városból a 2. számú városba. Egy másik vonat jött feléje, amely a 2-es városból az 1-es városba ment 60 km/h sebességgel. Mindkettő állandó sebességgel megy megállás nélkül. Milyen messze lesznek egymástól ezek a vonatok 1 órával a találkozás előtt?
6. számú probléma
Az autós ránézett autója mérőjére, és az 15951 km szimmetrikus számot látta (ugyanez olvasható balról jobbra vagy fordítva). Úgy gondolta, hogy nagy valószínűséggel nem fog egyhamar megjelenni egy újabb szimmetrikus szám. 2 óra múlva azonban felfedezett egy új szimmetrikus számot. Mekkora állandó sebességgel haladt ez alatt a két óra alatt az autós?
7. probléma
Egy úriember összesen 14 000 dollár értékben tett végrendeletet. A végrendelet további feltételei: ha a feleség fiút szül, akkor a fiú kétszer annyit kap, mint az anya. Ha egy anya lányát szül, a lánya feleannyit kap, mint az anya. Ennek eredményeként ikrek születtek: egy fiú és egy lány. Hogyan kell helyesen felosztani egy végrendeletet?
8. számú feladat KERTÉSZ
A kertésznek 32 m drótja van, amivel a virágágyás határát szeretné a földön megjelölni. A következő lehetőségek közül kell kiválasztania a virágágyás formáját.
Kérdés. Karikázd be az „Igen” vagy „Nem” szót minden virágágyás alakzat mellé, attól függően, hogy a kertésznek lesz-e vagy sem elegendő 32 m-es vezetéke a szegély megjelölésére.
Virágágyas forma | Van elég vezeték a virágágyás határának kijelöléséhez? |
D forma |
9. számú probléma
10. feladat Kommunikáció az interneten
Mark (az ausztráliai Sydney-ből) és Hans (a németországi Berlinből) gyakran kommunikál egymással az interneten. Egyszerre kell internetezniük, hogy cseveghessenek.
A kommunikáció legmegfelelőbb időpontjának meghatározásához Mark olyan táblázatokat nézett, amelyek a világ különböző részein mutatták az időt, és a következő információkat találta:
1. kérdés: KOMMUNIKÁCIÓ AZ INTERNETEN
Hány óra van Berlinben, ha Sydneyben 19.00?
Válasz: ................................................... ....
Kérdés 2: KOMMUNIKÁCIÓBAN BENINTERNET
Mark és Hans helyi idő szerint 9:00 és 16:30 között nem tudnak kommunikálni, mivel akkor az iskolában kell lenniük. Helyi idő szerint este 23:00 és reggel 7:00 között sem tudnak kommunikálni, mivel ezalatt aludni fognak.
Mikor lenne jó alkalom a fiúknak beszélgetni? A táblázatban tüntesse fel a helyi időt minden városhoz.
Város | Idő |
11. feladat Exportálás
A diagramok információt nyújtanak a Zedlandból származó exportról, amely országból egységek használnak zed.
Éviexporttól tőlZedlandVmillió zed,1996-2000 gg.
Exportelosztástól tőlZedlandV2000 g
1. kérdés:
Mennyi a Zedlandból származó export összértéke (millió zedben) 1998-ban?
Válasz:................................................ .....
2. kérdés:
Mennyi a Zedlandból exportált gyümölcslé értéke 2000-ben?
A1,8 millió zed B2,3 millió zed C2,4 millió zed D3,4 millió zed E3,8 millió zed
12. feladat Színes cukorkák
Kérdés 1: SZÍNEZETT CUKOKOK
Robert anyja megengedte neki, hogy kivegyen egy édességet a dobozból anélkül, hogy belenézett volna.
A különböző színű cukorkák száma egy dobozban az ábrán látható.
Mennyi annak a valószínűsége, hogy Robert kiveszi a piros cukorkát?
13. feladat Könyvespolcok
Egy készlet könyvespolc összeállításához az asztalosnak a következő alkatrészekre van szüksége:
4 hosszú fa panel,
6 rövid fa panel,
12 kis tűzőkapocs,
2 nagy tűzőkapocs és
14 csavar.
Egy asztalosnak 26 hosszú fatáblája, 33 rövid panelje, 200 kis kapcsja, 20 nagy kapcsja és 510 csavarja van.
Kérdés 1: KÖNYV POLCOK
Melyik legnagyobb számú készletÖsszeállíthat-e egy asztalos könyvespolcokat ezekből az alkatrészekből?
Válasz: ....................................................
14. feladat Választás
Egy pizzériában mindig lehet kapni egy pizzát két kötelező feltéttel: sajttal és paradicsommal. De rendelhetsz pizzát a recepted szerint további tömések. Négy különböző feltét közül választhat: olajbogyó, sonka, gomba és kolbász.
Vera kettővel szeretne pizzát rendelni további tömések.
Kérdés :
Hány lehetősége van Verának a felkínált kiegészítő töltelékek különböző kombinációinak kiválasztására?
Válasz: a lehetőségek száma ..............
15. számú feladat Teszteredmények
Az alábbi oszlopdiagram a biológia teszt eredményeit mutatja az A és B csoportba sorolt tanulócsoportok szerint.
Az A csoport átlagpontszáma 62,0, a B csoporté 64,5.
A tanuló akkor tekinthető sikeresnek, ha pontszáma 50 vagy annál több pont.
A diagram megtekintése után a tanár arra a következtetésre jutott, hogy a B csoport jobban teljesített a teszten, mint az A csoport.
ÉrtékelésekÁltaltesztÁltalbiológia
6 Számhallgatók
Értékelések
Az A csoport tanulói nem értenek egyet a véleményével. Arról próbálják meggyőzni a tanárt, hogy a B csoport tanulói nem feltétlenül teljesítettek jobban náluk a teszten.
A diagram segítségével adjon meg egy használható matematikai érvet kihasznál A csoport tanulói.
Probléma No. 16 Létra
A képen egy lépcső van ábrázolva 14 lépcsővel, melynek magassága 252 cm.
Kérdés :
Mekkora a 14 lépcső mindegyikének magassága?
Hossza 400 cm
Magasság: ................................................. cm.
17. feladat A „létrák” sorrendje
Robert rajzol utósorozat négyzetekből készült „létrák”. Az építési lépések az alábbiakban láthatók.
1. szakasz 2. szakasz 3. szakasz
Látható, hogy az 1. szakaszban egy négyzetet, a 2. szakaszban három, a 3. szakaszban pedig hat négyzetet használt.
1. kérdés:
Hány négyzetet használ a negyedik szakaszban?
Válasz: mennyiség négyzetek...............
18. probléma A legjobb autó
Az autós magazin minősítési rendszert használ az új autók értékelésére, és az „Év Autója” címet a legmagasabb összesített értékelést elért autónak ítéli oda. Öt új autót értékeltek, ezek értékelését a táblázat tartalmazza.
Biztonság | Üzemanyag gazdaság | Belső felszereltség |
||
3 pont – Kiváló
2 pont – Jó
1 pont – Nem rossz
Kérdés :
Egy autó összpontszámának kiszámításához a magazin egy szabályt használ, amely meghatározza az összes súlyozott összegét kapott pontokat autóval:
Összesített értékelés = 3 · S+F+E+T.
Számítsa ki a "Ca" autó összpontszámát. Válaszát írja le alább.
„Ca” összérték: ................................
19. számú probléma
Meg kell találni az utat a rács felső sorában lévő négyzettől az alsó sor négyzetig, amely csak a 3-mal osztható cellákon halad át maradék nélkül.Nem lehet átlósan járni.
|
20. számú feladat
Bármilyen aritmetikai művelettel állítsa össze a 100-as számot ötből.
A dokumentum tartalmának megtekintése
"1. válaszlehetőség"
A válaszok 1. lehetőség
1. számú feladat
Az első napi menübe vastartalmú ételeket kell felvenni, mivel a máj több vasat tartalmaz, mint a hajdina és a hús.
2. számú probléma
4. számú probléma
Válasz: 30 ajándék
5. probléma
Válasz
A második lehetőség mindig jobb, mert... a második kedvezmény a csökkentett árra vonatkozik, és általában a kedvezmény összege kisebb lesz.
6. probléma
Válasz
B) C mínusz B mindig kisebb, mint A. Megoldás: ismert, hogy a háromszögnek mindig van két oldala, amelyek összege több, mint a harmadik. Például A + B C. Ha B-t áthelyezzük az egyenlőtlenség másik részébe, akkor A C - B-t kapunk.
7. probléma
Válasz
8. számú probléma
Válasz
Megoldás: az alábbi ábra rajzát és a Pitagorasz-tételt felhasználva a következőket kapjuk: (a ^ szimbólum hatványozást jelent) AB^2 = 30^2 + x^2, AC^2 = 20^2 + (50 - x)^ 2. De AB = AC, mert mindkét madár ugyanabban az időben repült el ezt a távolságot. Ezért 30^2 + x^2 = 20^2 + (50 - x)^2. A zárójeleket kinyitva és rövidítéseket készítve a következőt kapjuk: 100x = 2000 vagy x = 20.
9. számú probléma
1. kérdés: B válasz
2. kérdés: Válasz C
3. kérdés: B válasz
4. kérdés: B válasz.
10. számú probléma
1. kérdés: 12600 ZAR
2. kérdés: 975 SGD
3. kérdés:
Igen, alacsonyabb árfolyamon (1 SGD) Mei-Ling több szingapúri dollárt kap dél-afrikai randjáért.
Igen, 4,2 ZAR dolláronként 929 ZAR-t adna. [Megjegyzés: A hallgató SGD helyett ZAR-t írt, de egyértelmű, hogy a számítások és az összehasonlítások helyesen történtek, ezért ezt a hibát nem szabad figyelembe venni]
Igen, mert 4,2 ZAR-t kapott 1 SGD-ért, és most csak 4 ZAR-t kellett fizetnie 1 SGD-ért.
Igen, mert minden SGD 0,2 ZAR-al olcsóbb. Igen, mert 4,2-vel osztva az eredmény kisebb, mint 4-gyel.
Igen, a csere neki kedvezett, mert... ha nem csökkent volna az árfolyam, 50-et kapott volna kevesebb dollár.
11. számú probléma
Válasz: "NEM, a következtetés helytelen." A magyarázat azon alapul, hogy csak kis része diagramok. 1998-ban 507, 1999-ben 516 rablás történt. Ennek következtében a lopások száma 9-cel nőtt, és mivel a diagramot nem mutatjuk be teljes körűen, a lopások számának százalékos növekedését nem tudjuk megítélni.
12. számú feladat
1. kérdés: minimum (80) és maximum (137).
2. kérdés:(D) – 12.
3. kérdés: 65 zed a platformra, 14 a kerekekre, 16 a keréktartókra, 20 az egyéb alkatrészekre.
13. számú feladat
Válasz: Felső sor: 1, 5, 4, alsó sor: 2, 6, 5.
| |
14. számú feladat
Kérdés: Az ok a fókuszban van nagy különbségek vannak az adatok között bizonyos típusú hulladékok esetében.
Az oszlopdiagram oszlopainak magassága közötti különbség túl nagy lesz.
Ha 10 cm-es oszlopot veszünk a polisztirolhoz, akkor egy oszlopot kartondobozok 0,05 cm magas lesz.
Az ok a fókuszban van bizonytalanság egyes szemétfajták adatait.
A „polisztirol poharak” oszlopának magassága meghatározhatatlan.
Nem épít egy sávot 1-3 éves adatokra, vagy egy sávot az adatokra
15. számú feladat
Válasz:
16. számú feladat
Válasz: 1) 5 x 5 x 5 - 5 x 5 = 100; 2) (5 + 5 + 5 + 5) x 5 = 100; 3) 5 x 5 x (5–5:5) = 100.
17. probléma
Válasz
Férj = 7, feleség = 5. Megoldás: Tegyük fel, hogy a férj "y" csomagot cipel, a feleség pedig "x" csomagot. Ekkor a feladat feltételeiből két egyenletet kapunk: 1) y + 1 = 2 * (x - 1); 2) y - 1 = x + 1. Helyettesítse x-et a 2. egyenletből az első egyenletbe: y + 1 = 2 * (y - 3) = 2y - 6 vagy y = 7. Helyettesítse "y"-t a két egyenlet valamelyikébe, és keresse meg x = 5.
18. számú feladat
Válasz
14 pulyka és 6 kecske. Megoldás: összesen 20 állat van.Ha csak pulykák lennének,akkor 40lábuk lenne,de van 52,azaz. 12 láb több. Minden kecskének 2-vel több lába van, mint egy pulykának. Ezért a 12-t el kell osztania 2-vel, hogy 6-ot kapjon. Ennek eredményeként a farmon lévő 20 állatból 6 kecske és ennek megfelelően 14 pulyka van.
19. számú probléma
Kérdés: 64 pont
20. számú feladat
Megoldás:
A dokumentum tartalmának megtekintése
"2. válaszlehetőség"
A válaszok 2. lehetőség
1. számú feladat
Válasz: Rio 2 film
2. számú probléma
Megoldás:
1) 3000-120=2880
2) 300+320+340=960
3) 2880: 960=3
4) 3∙300=900
5)3∙320=960
6) 3∙340=102
3. probléma
Megoldás:
Volodin – x
Alekszejev – 1,5 x
Boriszov – 4 (x+1,5x)
1) x+1,5x+4(x+1,5x)=12,5x
2)
12,5 x – 100%
10x - ?
10x∙100: 12,5x=80
4. számú probléma
Válasz
A) 2 x 6 x 36. Észreveheti, hogy a 2 x 6 x 36 kivételével minden opció osztható 5-tel.
5. számú probléma
Válasz
Nyilvánvalóan 1 óra alatt az első vonat 40 km-t, a második 60 km-t tesz meg. Ennek eredményeként 100 km.
6. számú probléma
Válasz
Megoldás: A következő szimmetrikus szám 16061. A különbség 16061 - 15951 = 110 km. Ha 110 km-t elosztunk 2 órával, akkor 55 km/h sebességet kapunk.
7. probléma
Válasz
Megoldás: a végrendelet összegéből a lány egy részt (x), az anya két részt (2x), a fiú négy részt (4x) kapjon. Összesen: 4x + 2x + 1x = 14 000 USD vagy x = 2 000 USD. Ennek eredményeként a fiú 8000 dollárt, az anya 4000 dollárt, a lánya pedig 2000 dollárt kap.
8. számú probléma
A forma – igen
B forma - sz
C forma – igen
FormaD - Igen
9. számú probléma
Nem, igen, igen, nem.
10. számú probléma
1. kérdés: 10 óra vagy 10 óra
2. kérdés: CSEVETÉS INTERNETEN
Válasz: Bármely két időérték vagy időintervallum, amely 9 órával különbözik és a következő intervallumok egyikéhez tartozik:
Sydney: 16.30 – 18.00; Berlin: 7.30 – 9.00
Sydney: 7.00 – 8.00; Berlin: 22.00-23.00
Sydney - 17:00, Berlin - 8:00 (vagy Sydney - 17:00, Berlin - 8:00)
11. számú probléma
1. kérdés: 27,1 millió zed vagy 27 100 000 zed vagy 27,1
2. kérdés: E. 3,8 millió zed.
12. számú feladat
Kérdés: 20%-ban
13. számú feladat
Kérdés: 5
14. számú feladat
Kérdés: 6
15. számú feladat
Válasz: Egy helyes érv hangzott el. A helyes érv összefügghet a tesztet sikeresen teljesítő tanulók számával, a leggyengébb tanuló teljesítményének az egész csoport eredményeire gyakorolt aránytalan hatásával, vagy a legmagasabb osztályzatot kapott tanulók számával.
Az A csoportból több diák teljesítette a vizsgát, mint a B csoportból.
Ha nem vesszük figyelembe az A csoport leggyengébb tanulójának pontszámát, akkor az A csoport tanulói jobban teljesítettek, mint a B csoport tanulói.
A B csoport tanulóihoz képest az A csoportban több tanuló kapott osztályzatot
80 vagy több.
16. számú feladat
kérdés: 18
17. probléma
Kérdés: 10
18. számú feladat
Kérdés: 15 pont
19. számú probléma
|
20. számú feladat
Válasz: 111 - 11 = 100
Kolesnichenko Natalya Georgievna - orosz nyelv és irodalom tanára a karagandai 11. számú középiskolában
Gafiyatullina Alla Mikhailovna - orosz nyelv és irodalom tanára a karagandai 11. számú középiskolában
Feladatok a tanulók funkcionális olvasáskészségének fejlesztésére a nemzetközi PISA program szerint.
Célja munka a tanulók tudásának és készségeinek felmérése, amelyek a társadalomban való teljes körű működéshez szükségesek.
"KAZAHSZTÁN BANKJEGYEI"
Íme egy kép a frissített, 2011. december 30-án kibocsátott 5000 tenge bankjegyről
Figyelmesen nézze meg a bankjegyet. Ön szerint melyik kifejezés szerepel Kazahsztán összes bankjegyén?
Válasz ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Az értékelés kritériumai:
Helyes válasz: „A bankjegyhamisítást törvény bünteti” - 1 pont.
Másik válasz – 0 pont.
2. feladat
Melyik elem a bankjegyen a béke és a harmónia szimbóluma?
A) „Kozák eli” emlékmű
B) repülő galambok
B) a Függetlenségi emlékmű felső része
D) a Trans-Ili Alatau hegyei
Az értékelés kritériumai:
A helyes válasz: B – 1 pont.
Másik válasz – 0 pont.
2. csoport
A számla képe alapján töltse ki a táblázatot. Helyezzen egy „+” jelet a megfelelő oszlopba.
Nyilatkozat | jobb | rossz | Nincs információ a szövegben |
A bankjegy biztonsági elemekkel rendelkezik: egy holografikus szalag egy repülő madár képével, egy alma és a címletszámmal. | |||
Az 5000 tenge bankjegy értéktároló, ezért a hamisítók nem hamisítják olyan gyakran, mint mások | |||
A bankjegy elülső és hátoldalán a látássérültek számára jelzés található | |||
Érintéssel érezheti, hogy egy bankjegy van előtted | |||
5000 tenge Kazahsztán legnagyobb bankjegye | |||
A kazah bankjegyek díjat nyernek nemzetközi versenyeken |
Kritériumok
5-6 helyes – 1 pont
5-0 pontnál kevesebb
3 csoport
Az előlap a bankjegy elülső oldala. A fordított a másik oldal.
Találja meg a megfelelőt
| fordított |
|
| előlap |
Az értékelés kritériumai:
előlap, 2 hátlap.
Helyesen válaszolt - 1 pont.
Az International Banknote Society (IBNS) a bankjegygyűjtők szövetsége, amelynek tagjai mintegy 2000 szakértő, több mint 90 országból.
BAN BEN 2013 májusában az IBNS összesítette a nemzetközi verseny eredményeit, és a kazahsztáni 5000 tenge bankjegyet „2012 legjobb bankjegyének” nyilvánította. Egyetért-e ezzel a választással, és miért?
Válasz ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Az értékelés kritériumai:
4. feladat
Jelenleg egy azonos címletű, 1998-ban kibocsátott bankjegy
kiesett az aktív forgalomból, de a gyűjtők érdeklődésének tárgya.
Állítsa vissza a párbeszédet két gyűjtő között: a bankjegy vásárlója és eladója között. Írd le a választ lánc formájában!
Egy kötvény még maradt! |
|
LL 0056296 |
|
Az értékelés kritériumai:
Korrekt lánc
Helyes lánc - 1 pont.
Hibás lánc - 0 pont.
Ha bankjegytervező lennél, min változtatnál?
Indokolja válaszát.
Az értékelés kritériumai:
Ha változtatás történt, de nem indokolt (1-2 érv) – 1 pont
Ha nem változtatott semmit, de nem indokolt (1-2 érv) - 1 pont
Házi feladat
1 csoport
Emlékezz és írd le a közmondásokat, mondásokat, aforizmákat, mondásokat a pénzről
2. csoport
Írjon egy mini-esszét a „Ne legyen száz rubel, de legyen száz barátja” témában.
3 csoport
Írj mesét „Tiynka utazása”
A prezentáció tartalmának megtekintése
"Mini lecke"
Bankjegyek
KAZAHSZTÁN
![](https://i1.wp.com/fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54f015cd122c0/img_user_file_54f015cd122c0_0_1.jpg)
![](https://i0.wp.com/fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54f015cd122c0/img_user_file_54f015cd122c0_0_2.jpg)
![](https://i1.wp.com/fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54f015cd122c0/img_user_file_54f015cd122c0_0_3.jpg)
- Helyes válasz: „A bankjegyhamisítást törvény bünteti” - 1 pont.
- Másik válasz – 0 pont.
![](https://i0.wp.com/fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54f015cd122c0/img_user_file_54f015cd122c0_0_4.jpg)
2. feladat
- A helyes válasz: B – 1 pont.
- Másik válasz – 0 pont.
- 5-6 helyes – 1 pont
- 5-nél kevesebb – 0 pont
- 1-előlap, 2-hátlap.
Helyesen válaszolt - 1 pont.
Rosszul válaszolt - 0 pont.
![](https://i2.wp.com/fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54f015cd122c0/img_user_file_54f015cd122c0_0_5.jpg)
- A helyes válasz a következő fogalmakat tartalmazza: kialakítás, hamisítás elleni védelem foka, nemzeti íz, szemantikai terhelés, esztétika.
- Ha a tanuló az összes kritériumot megadta - 2 pont.
- Ha egy tanuló 3-4 kritériumot adott meg - 1 pont.
- Ha a tanuló 3-4 helyes és több hibás kritériumot adott meg - 1 pont.
- Ha a tanuló 1-2-t adott meg, vagy nincs egyetlen helyes kritérium - 0 pont.
![](https://i0.wp.com/fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54f015cd122c0/img_user_file_54f015cd122c0_0_6.jpg)
4. feladat
- Nem, nem sietek. Nagyon kétlem, hogy van-e bárhol olcsóbb.
-- Évről évre egyre nehezebb minőségben megtalálni ezt a kötődést!
-- Egy jó választás! Szép epizód!
- Vannak újévi akciók?
- Még egy bumm van hátra!
- Szia Maxim. Foglaljon nekem
-- Egyetértek. Az ára nagyon jó!
LL 0056296
Korrekt lánc – 1 pont.
Hibás lánc - 0 pont.
![](https://i1.wp.com/fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54f015cd122c0/img_user_file_54f015cd122c0_0_7.jpg)
- Ha változtatásokat hajtottak végre a bankjegyen, és ezek a változtatások indokoltak (3 érv) – 2 pont
- Ha azt válaszolták, hogy nem változtattak semmit, és meggyőző érveket hoztak fel (3 érv) - 2 pont
- Ha változtatásokat hajtottak végre, de azok nem indokoltak (1 -2 érv A ) – 1 pont
- Ha nem változott semmit, de nem vitatkozott (1 -2 érv A ) - 1 pont
- Ha nincsenek érvek – 0 pont
![](https://i0.wp.com/fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54f015cd122c0/img_user_file_54f015cd122c0_0_8.jpg)
Házi feladat
1 csoport
Emlékezz és írd le a közmondásokat, mondásokat, aforizmákat, mondásokat a pénzről
2. csoport
Írjon egy mini-esszét a „Ne legyen száz rubel, de legyen száz barátja” témában.
3 csoport
Írj mesét « Tiynka utazása »
![](https://i1.wp.com/fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54f015cd122c0/img_user_file_54f015cd122c0_0_9.jpg)
![](https://i0.wp.com/fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54f015cd122c0/img_user_file_54f015cd122c0_0_10.jpg)
Szép munka!
Gratulálok a sikeredhez
munka befejezése!
Nemzetközi PISA 2000 program: példák a feladatokra...
PISA 2000 nemzetközi program: olvasási, matematikai és... feladatok példái a kijelzőn természetes nyelvet használó szövegek.
window.edu.ruAz iskolások funkcionális műveltségének fejlesztése az osztályteremben...
2016. július 7. ... A PISA vizsgálat meghatározza a tanulók készségeinek és képességeinek szintjét... Mindezek a nevelési feladatok minden tankönyvben megtalálhatók, ... Orosz nyelv és irodalom szakos tanárként nagy figyelmet fordítok a . ..
moluch.ruEgységes államvizsga FÖLDRAJZBAN
8 Oct 2018 ... 27 feladat. Az 1. rész 26, a 2. rész 1 feladatot tartalmaz. Orosz nyelvből vizsgadolgozatot teljesíteni... (1) Ma a pisai ferde torony, amely olaszul a Csodák terén áll.
down.ctege.infoPISA 2018 tanulmány. Olvasási készség
A PISA-2018 felmérés lebonyolítása Oroszországban... az olvasási készség felmérése felé. letöltés (zip, 637 KB); Példák nyílt végű olvasási feladatokra.
www.centeroko.ruPISA tanulói értékelő teszt: új problématípusok...
5 Oct 2015 ... PISA diákfelmérő teszt: új típusú problémák... Oroszországból. A PISA feladatok elvégzésének eredménye alapján egy...
postnauka.ruTermészettudományos teszt a témában: PISA 2009 munkafüzet | Letöltés...
2014. nov. 22 ... A 2009-es demóverzió áttekintése során vegye figyelembe, hogy az abban bemutatott feladatok nem tükrözik...
nsportal.ruAz iskolai oktatás Finnországban a PISA szerint...
A finnek újra megszállták magas hely a PISA tesztben. ...naponta 3-4 órát töltenek házi feladattal, a finn diákok egy óra alatt megcsinálják. .... Az orosz nyelv népszerűsége növekszik a kelet-finnországi iskolákban.
finnország.fiNyílt feladatok PISA-2015 - NIO | K+F
1 2018. febr. ... Nyílt feladatok PISA-2015 Példák az olvasás, a matematika és a természettudományos feladatokra A nemzetközi.
www.adu.byPISA – Oktatási Minőségértékelési Központ
A PISA 2021 vizsgálat az orosz iskolások matematikai műveltségét fogja tesztelni. ... A PISA 2015 vizsgálat eredményei és feladatpéldák.
www.ivege.ruSzövegértés orosz nyelv és irodalom órán
Tisztázzuk, a PISA-vizsgálatban az olvasási készség alatt azt a képességet értjük... Fazil az Orosz Nyelvű újságnak adott interjújában válaszol erre a kérdésre... Az ilyen feladatok elvégzésével az iskolások nem csak a...
rus.1september.ruOlvasási műveltségi feladatok
Általános jellemzők feladatok Tantárgy: orosz nyelv (beszédfejlesztés).
gov.cap.ruPisai feladatok orosz nyelven
weboldal11. Logikai feladatok az orosz nyelvben.
Didaktikai anyagok kiválasztása " Szórakoztató feladatok Oroszul".
infourok.ruA funkcionális műveltség fejlesztését szolgáló feladatok kidolgozása...
Feladatok kidolgozása az orosz nyelvű tanulók funkcionális olvasási képességének fejlesztésére a 9. évfolyamon.
multiurok.ruOrosz nyelv. Helyesírási gyakorlatok válaszokkal...
Gyakorlatok az „Orosz nyelvtanfolyam” című könyv minden részéhez. A gyakorlatok helyessége a válaszok segítségével ellenőrizhető. 1. rész Fonetika, szóalkotás, alaktan és helyesírás.